Comics & Graphic Novels (Komiksy & Grafické novely)

Kategorie_Komiksy_banner

 

Komiksy pro děti a knihy s kombinací textu, obrázků a komiksových částí

V této kategorii naleznete komiksy a knihy pro děti, které spojují klasický text, krásné ilustrace a komiksové části, čímž vzniká fascinující a interaktivní zážitek pro malé čtenáře. Tyto knihy nabízejí dětem nejen zábavu, ale také možnost rozvoje jejich čtenářských dovedností a kreativity.

Nakladatelství Usborne má v nabídce 3 řady s komiksovými tituly:

 • Billy and the Minimonsters - vtipné dobrodružné knihy s příběhy ze života Billyho a jeho mini příšerek; jde o kombinaci jednoduchého textu pro mladší děti, celostránkových obrázků a komiksu (pro rodilé mluvčí od 5 let)
 • 24 hours in... - naučné knihy o přírodě, historii či vesmíru, které také kombinují text a komiksové části (pro rodilé mluvčí od 7 let)
 • Graphic Novels - komiksově zpracované novely se známými příběhy a pohádkami (pro rodilé mluvčí od 7 až 10 let dle titulu)

 

Výhody čtení komiksů pro děti

 1. Rozvoj čtenářských dovedností: Komiksy pomáhají dětem rozvíjet schopnost čtení, sledování textu a vizuálních prvků současně. Děti se učí rozumět vyprávění a postavám pomocí kombinace slov a obrázků.

 2. Vizuální gramotnost: Komiksy učí děti rozumět vizuálním výrazům a komunikaci, což je klíčový prvek v dnešním vizuálním světě. Děti se učí dekódovat obrazy a vnímat detaily, což zvyšuje jejich schopnost zrakového vnímání.

 3. Zlepšení dovednosti vyprávění: Děti se učí komiksovou strukturu, včetně způsobu, jakým příběh postupuje. Tato dovednost pomáhá dětem lépe porozumět tomu, jak jsou příběhy vyprávěny.

 4. Základní dovednosti psaní: Čtení komiksů může podněcovat kreativitu dětí a motivovat je k vytváření vlastních příběhů. Děti se mohou pokoušet psát vlastní komiksy, což rozvíjí dovednosti psaní a vyprávění.

 

Důležitost při přechodu z obrázkových knih na knihy s kapitolami

Knihy s kombinací textu, obrázků a komiksových částí hrají důležitou roli při přechodu dětí od obrázkových knih k plně textovým knihám s kapitolami. Tyto knihy jsou postupným přechodem, pomáhají dětem rozvíjet vytrvalost při čtení a zvyšují jejich sebejistotu při čtení složitějších textů.

Klíčovými funkcemi těchto knih jsou:

 • Plynulý přechod: Kombinace textu, obrázků a komiksových částí vytváří postupný přechod od obrázkových knih k textovým knihám. Děti se mohou lépe adaptovat na čtení knih, které obsahují více textu a minimum obrázků.

 • Zábava a motivace: Interaktivní prvky v komiksech udržují děti aktivní a motivují je ke čtení. Vizuální prvky a krátké komiksové pasáže dodávají čtení zábavný charakter.

 • Vývoj slovní zásoby: Čtení knih s textem a komiksovými částmi pomáhá dětem rozšiřovat slovní zásobu a rozumět složitějším slovům a větám.

 • Rozvoj kritického myšlení: Děti se učí analyzovat text i vizuální prvky a rozumět spojení mezi nimi, což podporuje kritické myšlení.

 • Posilování čtenářských dovedností: Postupným čtením knih v této kategorii děti zlepšují své čtenářské dovednosti, což je připravuje na samostatné čtení knih s textem v kapitolách.

 

Komiksy a knihy s kombinací textu, obrázků a komiksových částí jsou výborným způsobem, jak u dětí rozvíjet čtení, kreativitu a kritické myšlení, a zároveň jim umožnit plynulý přechod k náročnějším knihám.

 

Zajímavé související články

Graphic_novels_1            Graphic_novels_2            Graphic_novels_3
Graphic novels:
bringing classic tales to life
What makes graphic novels
so great?
Young artist inspired by
Usborne comic book

 


 

6 položek celkem
24 Hours In the Stone Age 1
Oceněný produkt ❤️ Bestseller
239 Kč

Příběhová kniha s komiksovými částmi - 24 hodin v době kamenné

14484
Dracula 9781801310291 cover image
299 Kč

Ilustrovaný román v podobě komiksu - Dracula

15447
Graphic Novel Macbeth komiks Macbeth 9781474948128 1
299 Kč

Ilustrovaný román v podobě komiksu - Macbeth

15423
Graphic Novel The Adventures of Robin Hood komiks Robin Hood 9781474974493
❤️ Bestseller
299 Kč

Ilustrovaný román v podobě komiksu - Dobrodružství Robina Hooda

15424
Graphic Novel The Odyssey komiks Odyssea 9781801310284 1
299 Kč

Ilustrovaný román v podobě komiksu - Odyssea

15426
Graphic Novel Three Musketeers komiks tri musketyri 9781474938112 1
299 Kč

Ilustrovaný román v podobě komiksu - Tři mušketýři

15429
Osobní péče
Osobní péče
Starám se o vás od první chvíle až po odeslání balíčku a ráda poradím s výběrem
Vlastní zkušenost
Vlastní zkušenost
Většinu produktů máme doma důkladně prověřenou dětmi či námi rodiči