Náměty do výuky: Fact Force Lessons od Usborne

Prozkoumejte komplexní náměty do výuky (lessons-in-a box), které můžete využít i v souvislosti se Světovým dnem knihyJsou vhodné pro děti ve věku 8-11 let a hodí se ve škole i na doma.

Každá lekce se skládá z kvalitního videa 📽️ a výukových materiálů 📝, které připravili jedni z nejlepších autorů literatury faktu v nakladatelství Usborne.

🔴⚪🔵 Videa i materiály jsou v angličtině a jsou na stránkách Fact Force Events.

 

👨 CO JE TO USBORNE FACT FORCE? 👩

Usborne Fact Force je elitní tým autorů literatury faktu z nakladatelství Usborne. Jejich úkolem je objevovat nejzajímavější a nejpoutavější fakta na světě a podělit se o ně s dětmi.

V nakladatelství Usborne věří, že děti mohou pochopit cokoli, pokud jim to vysvětlíme správným způsobem. Superschopnost týmu Fact Force spočívá v tom, že složité věci dělají jednoduše a jednoduché věci jsou prostě fascinující.

Autoři Fact Force píší o různých tématech od politiky a poezie, přes detektivy a dinosaury až po chemii a výpočetní techniku. Dohromady toho vědí opravdu hodně. Ale v ničem nejsou větší odborníci než v tom, jak děti nadchnout pro fakta.

 

🚌 FACT FORCE VE ŠKOLÁCH 🏫

Pozvěte Usborne Fact Force do své školy prostřednictvím dvou digitálních akcí s videi v televizní kvalitě. Každou z nich můžete sledovat online, kdykoli budete chtít, a to zcela zdarma.

Ke každé události je k dispozici také plán výuky propojený s učebními osnovami, včetně nápadů na plány hodin, aktivit k vytištění, diskusí a kvízů.

 

👉 CO V LEKCÍCH NAJDETE? 👈

  • vše, co potřebujete ke skvělé lekci Fact Force inspirované některou z knih od Usborne
  • 2 lekce pro děti: 100 věcí, které je třeba vědět o vesmíru a Miluj svou planetu
  • každá lekce obsahuje kvalitní video a doprovodné zdroje, které si můžete stáhnout a použít se svou třídou či rodinou
  • níže ve FAQ jsou další informace o tom, co můžete očekávat, a také nápady, jak z videí a dokumentů vytěžit co nejvíce

 

1. MILUJTE NAŠI PLANETU 🌍: Lekce o zázracích naší planety

Země má více tajemství, než si možná dokážeme představit, ale Usborne Fact Force vám umožní nahlédnout do divů světa, ve kterém žijeme.

Lekce se skládá z videa a balíčku materiálů pro učitele, které se zabývají tématy z oblasti přírodních věd, čtenářské gramotnosti, zeměpisu a PSHE (personal, social, and health education, tedy osobní, sociální a zdravotní výchovy) a občanství.

Délka videa je 22 minut. Celková délka lekce 30-45 minut včetně aktivit ve třídě.

📽️ VIDEO

          

⬇️ MATERIÁLY ke stažení

 

2. 100 VĚCÍ, KTERÉ JE TŘEBA VĚDĚT O VESMÍRU 🌌: Lekce o tajemstvích vesmíru

Věděli jste, že ve vesmíru existuje mrak, který chutná stejně jako maliny? Vydejte se na cestu ke hvězdám a zjistěte díky této interaktivní a poutavé akci, jak se stát astronautem.

Lekce se skládá z videa a balíčku materiálů pro učitele, které se zabývají tématy z oblasti vědy, matematiky, historie, gramotnosti a filozofie.

Délka videa je 24 min. Celková délka lekce 30-45 minut včetně aktivit ve třídě.

📽️ VIDEO

          

⬇️ MATERIÁLY ke stažení

 

🔥 FAQ

Získejte více ze svých lekcí Fact Force a podívejte se na časté dotazy.

 

Co je to školní lekce/událost Usborne Fact Force?

Jedná se o bezplatnou komplexní lekci, kterou vytvořil elitní tým autorů literatury faktu z Usborne Fact Force. Každá lekce se skládá z videa v televizní kvalitě, v nemž prezentují autoři z nakladatelství Usborne a které je plné zajímavých faktů, kvízů a otázek k diskusi.

Video si můžete pustit online, kdykoli budete chtít, kolikrát budete chtít, a to zcela zdarma. Ke každému je k dispozici také podpůrný plán lekce související s britskými učebními osnovami, který si můžete stáhnout, včetně nápadů na plány hodin, aktivit k vytištění, diskusí a kvízů.

U obou lekcí je možnost pozastavit video, aby žáci mohli odpovídat na kvízové otázky nebo přemýšlet/diskutovat. K dispozici jsou vizuální a zvukové výzvy, které jasně ukazují, kdy byste měli video pozastavit, a mít před opětovným spuštěním videa tolik času, kolik potřebujete.

Předpokládáme, že každá lekce Fact Force s přestávkami na diskusi a hlasování vám zabere asi 30-45 minut.

K lekci je ke stažení balíček s podklady pro učitele, který je propojen s britskými učebními osnovami a obsahuje aktivity k vytištění, otázky k diskusi, skupinové výzkumné projekty, kvízy pro třídu a další aktivity. Na akci Usborne Fact Force můžete tematicky zaměřit celý den, nebo dokonce celý týden.

 

Pro jakou věkovou skupinu/ročník/klíčovou etapu jsou lekce Fact Force vhodné?

Lekce Usborne Fact Force jsou určeny pro děti na základní škole od 8 let. To v Británii odpovídá stupni 2 v rámci UK Key Stage: tedy od 4. ročníku v Anglii a Walesu a od 5. ročníku ve Skotsku. V Usborne však věří, že děti mohou pochopit cokoli, pokud jim to vysvětlíme správným způsobem, takže pokud učíte mladší děti a chcete jim ukázat lekci Usborne Fact Force, udělejte to!

 

Které předměty a témata podporují lekce Usborne Fact Force?

Videa a balíčky se souvisejícími podklady Usborne Fact Force, pokrývají následující předměty a témata:

1. Milujte naši planetu

Předměty: Věda - Gramotnost - Zeměpis - PSHE - Občanství 

Témata: Oslava planety - Biodiverzita - Rostliny a zvířata - Život v oceánech - Životní prostředí a ekosystémy - Hrozby pro planetu - Ochrana planety

2. 100 věcí, které je třeba vědět o vesmíru

Předměty: Věda - Matematika - Historie - Čtenářská gramotnost - Filozofie

Témata: Země a vesmír - Sluneční soustava - Cestování vesmírem - Gravitace - Historie vědy - Ženy ve STEM - Etika průzkumu vesmíru

 

Jak dlouhá jsou videa Usborne Fact Force?

Video k tématu We Love Our Planet, které uvádí Usborne Fact Force, trvá 22 minut.

Video k tématu 100 Things to Know About Space, které uvádí Usborne Fact Force, trvá 24 minut.

U obou videí je možné přehrávání pozastavit, aby žáci mohli odpovídat na kvízové otázky nebo o věcech přemýšlet/diskutovat. Jsou zde vizuální a zvukové výzvy, které jasně ukazují, kdy byste měli video pozastavit, a můžete si nechat tolik času, kolik potřebujete, než video znovu spustíte. Předpokládáme, že každá lekce Fact Force s přestávkami na diskusi a dokončení aktivit zabere celkem asi 30-45 minut.

 

Kde mohu koupit Usborne knihy, které podporují lekce ze školní akce Fact Force?

Knihy Usborne si můžete zakoupit přímo na stránkách Usborne.com, stejně jako u řady dalších prodejců (např. zde v eshopu Books for Joy - Knihy pro radost), ale věděli jste, že Usborne nabízí také řadu služeb pro školy, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám vaší školy, a to prostřednictvím sítě samostatných knihkupců zvaných Independent Usborne Partners?

Od knižních veletrhů a autorských akcí až po pop-up stánky na rodičovských setkáních a čtenářských soutěžích - existuje mnoho různých způsobů, jak by vaše škola mohla mít prospěch z navázání spolupráce s nezávislým partnerem Usborne. Mohou vám pomoci vybrat ty správné knihy Usborne pro vaše žáky a dokonce zvýšit hodnotu prodeje na jakékoli akci nebo získané finanční prostředky až o 60 % této hodnoty v podobě knih navíc ZDARMA. A to ne jen tak ledajakých - můžete si vybrat knihy, které chcete pro svou třídu nebo knihovnu. Váš nezávislý partner Usborne vám dokonce bez dalších poplatků doručí nové, nepoužité výtisky.

Více informací o službách, které mohou školám nabídnout nezávislí partneři Usborne, najdete zdeNajděte si svého místního nezávislého partnera Usborne a začněte.

Poznámka: V České republice již podpora nezávislých prodejců Independent Usborne Partners oficiálně není (skončila po Brexitu).

 

Jsem rodič, který učí děti doma, mohu používat lekce Usborne Fact Force?

Ano, můžete!

Usborne Fact Force je elitní tým autorů literatury faktu z nakladatelství Usborne, jehož úkolem je odhalit ta nejzajímavější a nejpoutavější fakta na světě a podělit se o ně s co největším počtem dětí - všichni jsou tedy vítáni!

Pokud jste rodič nebo vychovatel, který učí děti doma, můžete se k akcím Fact Force dostat prostřednictvím této stránky. Upozorňujeme, že sdílení akcí Usborne Fact Force online nebo na veřejných akcích bez výslovného souhlasu Usborne je porušením autorského zákona.

 

Jsem učitel - mohu sdílet lekce Usborne Fact Force s rodiči na učení doma?

Ano, můžete.

Školní lekce Usborne Fact Force jsou chráněny autorskými právy Usborne Publishing Ltd. Podle autorského zákona to znamená, že je můžete používat pro "výzkum a soukromé studium" (viz "Co je to autorské právo?"), ať už ve škole nebo doma.

Jako učitelé můžete odkaz na stránku Fact Force sdílet s rodiči a opatrovníky svých žáků pro účely domácího vzdělávání, a to i prostřednictvím aplikací, jako jsou Tapestry, Mosaic, Class Dojo, SeeSaw atd. Upozorňujeme, že sdílení akcí Usborne Fact Force online bez výslovného souhlasu společnosti Usborne je porušením autorského zákona (viz ' Mohu sdílet školní akce Usborne Fact Force online?'). Pokud jste rodič, přečtěte si tento text: ' Jsem rodič, který učí doma, mohu sledovat školní akce Usborne Fact Force?'

 

Jaké knihy byste doporučili pro naši školu k lekcím Usborne Fact Force?

Digitální lekce We Love Our Planet, kterou představuje Usborne Fact Force, je založena na knize "100 Things to Know About Saving the Planet". Tuto knihu si můžete prohlédnout na webových stránkách Usborne a spoustu dalších knih o naší planetě a o tom, jak o ni pečovat, najdete zde.

                     

 

 

 

Digitální lekce 100 Things to Know About Space, kterou představuje Usborne Fact Force, vychází ze stejnojmenné knihy "100 Things to Know About Space". Tuto knihu si můžete prohlédnout na webových stránkách Usborne a spoustu dalších knih o vesmíru najdete zde.

 

                     

 

 

 

Mohu sdílet školní lekce Usborne Fact Force online?

Bohužel ne, nemůžete.

Školní lekce Usborne Fact Force jsou chráněny autorskými právy Usborne Publishing Ltd. Podle autorského zákona to znamená, že je můžete používat ve školách pro "výzkum a soukromé studium" (viz "Co je to autorské právo?"). Sdílení videí online bez výslovného souhlasu Usborne je porušením autorského zákona.

Chcete-li požádat o povolení k použití materiálů chráněných autorskými právy Usborne, použijte formulář pro získání povolení, ale mějte na paměti, že si nakladatelství vyhrazuje právo odmítnout.

 

Mohu sledovat školní lekce Usborne Fact Force více než jednou?

Ano! Tyto lekce můžete sledovat vícekrát se stejnou skupinou dětí nebo vícekrát s různými třídami nebo každý rok s novou třídou.

Každou digitální lekce v televizní kvalitě, kterou uvádí Usborne Fact Force, můžete sledovat online, kdykoli budete chtít, kolikrát budete chtít, a to zcela zdarma.

Nemá to žádný háček, dostanete jen ta nejzajímavější, srdcervoucí, do očí bijící fakta v podání Usborne Fact Force!

 

Kde najdu lekce Usborne Fact Force?

Chcete-li získat přístup k bezplatným lekcím pro výuku ve třídě, které představuje Usborne Fact Force, stačí navštívit tuto stránku. Tam objevíte videa a podklady pro třídu pro obě lekce: 100 Things to Know About Space a We Love Our Planet.

 

Mohu si službu Usborne Fact Force objednat k vystoupení na veřejné akci?

Pokud máte zájem o osobní vystoupení Usborne Fact Force na veřejné akci, kontaktujte prosím propagační tým nakladatelství Usborne.

 

Potřebuji k používání a pochopení lekcí Usborne Fact Force konkrétní knihy?

Ne, nepotřebujete.

Lekce Usborne Fact Force jsou zcela samostatné: k jejich sledování potřebujete pouze obrazovku připojenou k internetu a co nejvíce zvídavých dětí.

Jako učitelé však samozřejmě chápete, že brilantní knihy jsou klíčem k rozvoji mladé mysli a k podpoře dalšího zkoumání a objevování.

Proto jsme pro vás připravili seznam několika doporučených knih:

 

Potřebuji ke sledování videa Usborne Fact Force balíčky s podklady pro školy?

Školní lekce Usborne Fact Force jsou zcela samostatné: ke sledování potřebujete pouze obrazovku připojenou k internetu a co nejvíce zvědavých dětí!

Ke každé z nich jsme však vytvořili balíčky s podklady pro školy, abyste mohli z těchto skvělých bezplatných akcí, které se týkají literatury faktu, vytěžit maximum. Od aktivit k vytisknutí přes otázky k diskusi, skupinové výzkumné projekty až po kvízy ve třídě - jsou plné témat souvisejících s britskými učebními osnovami, která můžete se svými žáky prozkoumat.

 

Mohu školní lekce Usborne Fact Force promítat na veřejné akci?

Bohužel ne, nemůžete.

Školní lekce Usborne Fact Force jsou chráněny autorskými právy Usborne Publishing Ltd. Podle autorského zákona to znamená, že je můžete používat ve školách pro "výzkum a soukromé studium" (viz "Co je to autorské právo?"). Promítání videí na soukromých akcích bez výslovného souhlasu Usborne je porušením autorského zákona.

Chcete-li požádat o povolení k použití materiálů chráněných autorskými právy Usborne, použijte náš formulář pro získání povolení, ale mějte na paměti, že si vyhrazujeme právo odmítnout.

 

Kolik lekcí Usborne Fact Force je k dispozici?

V současné době jsou pro školy k dispozici dvě lekce Usborne Fact Force100 Things to know about Space a We Love Our Planet.

Doufáme, že časem vytvoříme další, takže pokud jste některou z nich se svými žáky použili, budeme rádi za vaše ohlasy!

Napište nám na help@usborne.com a do předmětu uveďte "Fact Force Feedback".

 

Mohu si videa stáhnout do školního počítače či sítě?

Je nám líto, ale ne, nemůžete. Pokud je služba YouTube ve vaší škole blokována, budete se muset poradit s oddělením IT o jejím dočasném odblokování, abyste mohli tyto lekce sledovat.

 

Mohu sledovat více než jedno video Usborne Fact Force?

Ano! Můžete sledovat obě lekce.

Videa můžete sledovat a materiály používat s malou skupinou, celou třídou - nebo dokonce s celou skupinou ročníků.

Usborne Fact Force je elitní tým autorů literatury faktu z nakladatelství Usborne, jehož úkolem je odhalit nejzajímavější a nejpoutavější fakta na světě a podělit se o ně s dětmi, takže čím více dětí se s těmito událostmi seznámí, tím budeme šťastnější.

 

Mohu kontaktovat skupinu Usborne Fact Force?

Ano! Skupina Usborne Fact Force by uvítala, kdyby se jí ozvali učitelé, rodiče, vychovatelé a děti, které sledovaly jejich akce nebo četly jejich knihy.

Napište jim e-mail na adresu help@usborne.com a do předmětu uveďte "Fact Force Feedback" nebo jim napište na adresu:

The Usborne Fact Force
Usborne Towers
83-85 Saffron Hill
London

 

Kolik času zaberou aktivity v lekcích Usborne Fact Force pro školy?

Balíčky s materiály pro školy, které doprovázejí školní lekce Usborne Fact Force, můžete procházet jakkoliv dlouho.

Jsou v nich rychlé aktivity, které si můžete vytisknout a sdílet s celou třídou nebo dokonce skupinou ročníků a které mohou trvat jen 10 minut - nebo výzkumné projekty, které mohou žákům zabrat celou hodinu práce v malých skupinách.

Můžete se věnovat jedné aktivitě, nebo můžete pracovat s celým balíčkem. Na lekci Usborne Fact Force můžete tematicky zaměřit celý den, nebo dokonce celý týden.

 

Mohu videa s lekcemi Usborne Fact Force pozastavit?

Ano, doporučujeme vám pozastavit video lekce Usborne Fact Force, abyste poskytli žákům čas na přemýšlení, diskusi a zodpovězení kvízových otázek.

Více informací naleznete v části "Jak dlouhá jsou videa Usborne Fact Force?".

 

Jak mohu videa Usborne Fact Force zobrazit v režimu celé obrazovky?

Ačkoli se k akcím Usborne Fact Force pro školy dostanete prostřednictvím webu Usborne.com, samotná videa jsou umístěna na YouTube.

Kliknutím na "sledovat na YouTube" otevřete video na YouTube. Poté se zobrazí možnost "zobrazit v režimu celé obrazovky".