Nakladatelství Usborne slaví 50. narozeniny!

V roce 2023 slaví vlajková loď eshopu - britské nakladatelství Usborne - narozeniny. Je mu 50 let! Je úžasné, že s knihami Usborne vyrostlo již několik generací, které si tak rozvíjely svou zvídavost, kreativitu a myšlení.

Společnost Usborne měla vždy za cíl vytvářet ty nejlepší možné knihy pro děti všech věkových kategorií. Za poslední půlstoletí se jeho portfolio rozšířilo od původního sortimentu literatury faktu o knihy s aktivitami, knihy pro děti a beletrii, nicméně stále platí, že každá kniha, kterou kdy nakladatelství vydalo a kterou kdy vydá, má za cíl podnítit zvídavost. Ať už se jedná o miminko, které poprvé zkoumá knihu a objevuje hmatové struktury v knize That’s not my…, nebo starší dítě, které se dozvídá více o lidských právech v knize Politics for Beginners, knihy Usborne vždy podněcují děti ke zkoumání světa kolem nich a kladou jim spoustu otázek.

Peter Usborne založil společnost Usborne v roce 1973, když zjistil, že se stane tátou. Vždy říkal, že být dětským nakladatelem je největší výsadou jeho života. Peter bohužel zemřel v březnu 2023, ale dočkal se roku v němž jeho milovaná společnost oslaví 50. narozeniny a bylo mu uděleno vyznamenání CBE za zásluhy o literaturu. Jeho dcera Nicola Usborne pokračuje v odkazu svého otce jako generální ředitelka - Usborne je skutečně rodinným podnikem. Mottem rodiny Usbornových je "Good books, good jobs, good charity" ("Dobré knihy, dobrá práce, dobrá charita") a společnost zůstává stále nezávislá, aby tyto hodnoty byly v centru všeho, co dělá.

Usborne_50th_birthday_image

Skvělé knihy

Usborne je jedním z předních světových nezávislých knižních vydavatelství. Peter Usborne způsobil revoluci v dětských knihách, když v 70. letech 20. století založil společnost Usborne, která se stala průkopníkem nové generace poutavých, inovativních knih pro děti, které kombinují populární témata s bezkonkurenční kvalitou obsahu, designu a výroby. V roce 2022 mu byla udělena medaile CBE za "zásluhy o literaturu".

V současné době se po celém světě tiskne více než 12 000 titulů od Usborne, které jsou všechny vydávány pod hlavičkou nakladatelství a nesou jeho ikonické duhové logo ve tvaru balónku. To zahrnuje více než 3 000 knih vydaných v angličtině a také knihy v mandarínské čínštině, korejštině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, holandštině, katalánštině a brazilské portugalštině. Nakladatelství prodalo také práva na překlady do dalších 137 jazyků a dialektů, takže se z jeho knih mohou těšit děti po celém světě.

Usborne_50th_birthday_books_for_50th_page

 

Usborne vydává pouze knihy pro děti, takže se na svět dívá z dětského pohledu: všechny knihy jsou psány jejich jazykem a určeny pro jejich zvídavé oči. Cílem je vytvářet neodolatelné knihy psané poutavým, nadšeným a zajímavým způsobem.

Knihy v nakladatelství milují: proto všechny knihy v Usborne Towers píší a navrhují sami. Mnoho jiných nakladatelů to nedělá, protože je to velmi náročná práce a trvá opravdu dlouho, než se to povede. Ale stojí to za to, protože to znamená, že můžete důvěřovat kvalitě, přesnosti a péči, která je do všeho vložena.

 

Usborne_Retro_books_for_50th_page

Kariéra, na kterou můžete být hrdí

V Usborne je obrovský tým designérů a spisovatelů/redaktorů, kteří mají zásadní podíl na "pečlivě propracovaném" přístupu k tvorbě knih. A to kromě všech obvyklých pracovních pozic, které byste v nakladatelství očekávali. Pokud vás zajímá, kolik lidí je potřeba k vytvoření knihy, přečtěte si o rolích a týmech v Usborne, a pokud přemýšlíte o kariéře v Usborne, všechna aktuální volná místa jsou inzerována na webových stránkách a na LinkedIn. Pokud sídlíte ve Velké Británii, můžete si založit vlastní firmu na prodej knih Usborne jako samostatně výdělečně činný nezávislý partner Usborne. Zjistěte více o divizi přímého prodeje - Usborne Community Partnerships

 

Usborne_origami-in-usborne-office            Usborne_Editor_job
Redaktor testuje modely pro knihu Usborne Origami Redaktor, který hodnotí tiráže knihy

 

Pomoc dětem po celém světě

Nadace The Usborne Foundation je charitativní organizace, kterou založili a vedou Peter, Nicola a Martin Usborne a jejímž posláním je řešit některé z největších společenských problémů vytvářením nových a vzrušujících způsobů, jak se děti mohou učit pomocí her, interaktivních médií a videí. Kromě podpory řady charitativních organizací v této oblasti nadace financuje neziskovou organizaci Teach Your Monster, která vytváří kouzelné, zábavné vzdělávací hry pro děti, včetně hry "Teach Your Monster to Read" ("Nauč svou příšerku číst") nominované na cenu BAFTA, která pomohla milionům dětí po celém světě naučit se číst.

🎉 V roce 2023, kdy nakladatelství slaví 50. narozeniny, jsou všichni v něm hrdí na to, co se jim za posledních 50 let podařilo pro děti vytvořit, a těší se na dalších 50 let. 💖