Billy and the Minimonsters: Zábavná dobrodružná série s přesahem

large-hero-image_Billy-and-MM

Seznamte se s Peep, Trumpet, Fang-Face, Captain Snot, Gloop a Sparkle-Bogey!

O Billym a mini příšerkách

Knihy s Billym a mini příšerkami od Zanny Davidson a s ilustracemi Melanie Williamson jsou ideální pro začínající čtenáře, kteří si při čtení stále více věří.

Přidejte se k Billymu a chlupatým, smradlavým, ale ne tak moc strašidelným mini příšerkám ve veselých dobrodružstvích, při kterých se setkávají se zásadními prvními zážitky (prázdniny, školní výlety a stěhování) a každodenními strachy (strach ze tmy a šikana ve škole).

     

 

Hlavní postavy

Hlavní postavou všech příběhů v knihách ze série Billy and the Mini Monsters je Billy, obyčejný chlapec s neobyčejnými mazlíčky. Je plný všech obvyklých úzkostí, kterým děti v tomto věku čelí, a v každém příběhu můžete sledovat Billyho, jak překonává jeden ze svých strachů – např. strach ze tmy v Monsters in the Dark či školního tyrana v Monsters Go to School. Ve všem mu pomáhají jeho mini příšerky: Captain Snott, Gloop, Fang-Face, Trumpet, Peep a Sparkle-Bogey.

Každá z příšerek má odlišnou osobnost: Captain Snott je rozumný a samozvaný vůdce skupiny. Gloop je srdečný a vždy si jako poslední uvědomí, co se děje. Trumpet je uličník, který neustále pátrá po sýru a je schopný strašlivě prdět. Fang-Face je hlasitý a odvážný a Peep je jeho opak, velmi tichý a velmi plachý. V neposlední řadě je tu Sparkle-Bogey. Je divoká, má vášeň pro bogey a třpytky!

Billy and the Mini Monsters - Captain Snoot    Billy and the Mini Monsters - Gloop    Billy and the Mini Monsters - Trumpet    Billy and the Mini Monsters - Fang-Face    Billy and the Mini Monsters - Peep    Billy and the Mini Monsters - Sparkle-Bogey
Captain Snoot Gloop Trumpet Fang-Face Peep Sparkle-Bogey

 

Ideální spojení textu a komiksu

Billy je postavou, se kterou se většina dětských čtenářů ztotožní, zatímco mini příšerky v knihách poskytují spoustu zábavy. Při psaní příběhů se autorka Zanna Davidson snažila, aby zápletky byly svižné a text dobře čitelný – je složený z krátkých, jasných vět a snadno uchopitelné slovní zásoby. To je skvělé pro děti, které jsou připraveny číst si delší, složitější příběhy, ale přesto chtějí plnobarevné ilustrace a odrazuje je příliš mnoho textu na stránce.

V sérii Billy and the Mini Monsters jsou středem pozornosti na stránce jak obrázky, tak slova. Ve spolupráci s Brendou Cole autorka vytvořila mapy, plány a bubliny, které text rozčlenily a zajistily, že bude mít zábavný ‚monstrózní‘ vzhled. Na konci každé kapitoly jsou vloženy komiksy. Tohle je jedna z autorčiných nejoblíbenějších věcí v těchto knihách. Právě zde může čtenář vidět všechnu neplechu, ke které se Mini Monsters za Billyho zády dostanou, a čtenáři si díky komiksové části udělají vítanou přestávku od čtení textu.

Knihy ilustrovala Melanie Williamson, která stojí za velmi populárním titulem Pirate Pete’s Potty. V její práci je vidět smysl pro zábavu, naivita a vřelost. Postavy neskutečně oživila, do příběhů přidala díky ilustracím humor a má fantastický smysl pro barvy.

 

Ke stažení

Stáhněte si pracovní listy s aktivitami - vystřihněte si a vyrobte vlastní prstové loutky příšerek, vybarvěte si scény z knih nebo zjistěte více o pobytu v nemocnici. Aktivity jsou z knih Monsters go to HospitalMonsters in the Dark.

                 

Make your own
Mini monster puppet

Prstové loutky minipříšerek

Monsters in the Dark Colouring

Omalovánky

Colour in the Minimonsters

Omalovánky

Monsters on the Loose Colouring

Omalovánky

Hospital Spreadsheet

Tvůj pobyt v nemocnici

Hospital Guide

Příchod do nemocnice
Průvodce tím, co se děje

Literacy Activities

Aktivity zaměřené na gramotnost

 

Celá série

Všechny vydané tituly ze série do roku 2024 najdete na stránkách britského nakladatelství Usborne.