22. dubna - Den Země

Každý rok 22. dubna slavíme Den Země, aby si lidé připomněli důležitost ochrany naší planety. Tato myšlenka se poprvé objevila v roce 1970 v USA a postupně se rozšířila do celého světa.

Pro mnoho z nás je Den Země příležitostí k tomu, abychom se zamysleli nad tím, jak ovlivňujeme životní prostředí a co můžeme udělat pro ochranu naší planety. Ideálně se také hodí ke vzdělávání dětí ohledně ekologie.

Pokud plánujete oslavu Dne Země s dětmi, můžete kromě klasických knih a výukových aktivit využít i mnoho dalších zdrojů, které jsou dostupné online. Spousta organizací nabízí ke stažení tematické pracovní listy, které pomohou dětem lépe porozumět životnímu prostředí a zjistit, jak se na jeho ochraně mohou aktivně podílet.

Mezi tipy na aktivity během Dne Země mohou patřit například sběr odpadků v parku, výsadba rostlin či stromů, výroba recyklovaného papíru nebo povídání si o udržitelné dopravě. 

Při oslavách Dne Země se také často organizují různé ekologické akce, jako jsou workshopy, přednášky nebo besedy. Zavítat můžete do zoo, botanických zahrad, muzeí či ekocenter. Tyto akce mohou být skvělou příležitostí k tomu, abyste se seznámili s novými způsoby, jak můžete pomoci chránit naši planetu.

Výzvy, jako je změna klimatu, ochrana biodiverzity a boj proti znečištění, jsou stále aktuální a vyžadují účast nás všech. Proto je tak důležité, abychom se dozvídali více o problémech souvisejících s životním prostředím a spolupracovali na jejich řešení.

Den Země nám nabízí příležitost se zamyslet, co můžeme udělat pro ochranu naší planety a jak můžeme být lepšími a zodpovědnějšími obyvateli Země. 

 

Ke stažení

Další aktivity a pracovní listy ke stažení najdete ve facebookové skupině Dětské knihy, výukové pomůcky a aktivity

Comics - Save the planet (pdf)

                         

What can you do for planet Earth (pdf)

Den Země - Comics - Save the planet (Usborne) Den Země - What can you do for planet Earth (Usborne)

 

Rozcestník se zajímavými tipy na související články, aktivity, videa či pracovní listy: