Jak to celé začalo aneb moje cesta od biologie ke knihám a pastelkám :)

Moji milí (zákazníci), 

konečně jsem se rozhoupala a sepsala svoji cestu k eshopu, abyste věděli, kdo vlastně za tím vším stojí... :) 

Jmenuju se Tereza Válková (to jsou ty tajemné iniciály "T.V." na děkovacích kartičkách), aktuálně je mi 38 let a spolu s manželem a dvěma kluky (5 a 9 let) bydlíme v České Třebové. Původně pocházím z Brna, kde jsem žila až do svých 25 let (bystřejším je jasné, že jsme se pak potkali s budoucím manželem a sestěhovali se) a kde jsem také vystudovala Přírodovědeckou fakultu MU a byla součástí výzkumu zaměřeného na neuroetologii, kupodivu jsem stihla i RNDr. - místo Ph.D. mám ale kluky, což významně ovlivnilo moji nynější hlavní kariéru mámy (a pochopitelně i manželky) namísto původně (v dětství) plánovaného získání Nobelovy ceny za Fyziologii :)

Jak jsem se tedy dostala k eshopu s knihami, psacími a výtvarnými potřebami a hrami? Mým největším zájmem byla vždy příroda a zvířata (v této oblasti jsem se realizovala studiem a chovem zvířectva, které máme doma :), v dětství jsem také měla sen mít květinářství, z čehož ovšem v dospělosti sešlo, ale zeleň má stále místo v mém srdci i domově. Knihy jsem milovala odjakživa, jako malá jsem si je dokonce rovnala doma do knihovničky podle abecedy a žánrů, jak jsem to odkoukala v knihovně, kterou jsem často navštěvovala a snažila se toho o světě dozvědět co nejvíce... A konečně papírnictví, fixy, pastelky a vše kolem toho, je moje "must have", které mě provází celým životem :)

Před 3,5 roky jsem začala prodávat knihy od nakladatelství Usborne jako Nezávislý poradce (Usborne Organiser), ale po pár měsících bylo jasné, že tato cesta pro mě není úplně stvořená, a tak jsem spolupráci ukončila a stal se ze mě knihkupec se vším všudy. Díky tomu jsem mohla založit eshop i rozšířit sortiment o to, co se mi líbí - mezi prvními značkami bylo mé milované Stabilo :) Celkově vzato se tak kruh uzavírá...

Vše jsem si jako naprostý laik vystavěla od začátku (čímž se omlouvám za nedokonalost) a vzhledem k tomu, že celý byznys je "one-woman-show", tak se starám o vaše objednávky od první chvíle, kdy dorazí do systému až do té poslední, kdy je balím a posílám na cestu k Vám... Osobní přístup je při nákupu v mém eshopu tedy přirozeností a vlastně i jistotou - proto je pro mě každá vaše objednávka jedinečná, přemýšlím, komu ji chystám a jakou z ní bude mít radost :) Jsem vždy ráda, když mi dáváte zpětnou vazbu - klidně v tom pokračujte, za odesílanými emaily nesedí umělá inteligence, ale živý člověk... (Stejně tak mi samozřejmě pište, když je třeba něco vyřešit.)

Naprostá většina produktů, které v eshopu najdete, je testována a odzkoušena přímo námi. Zejména psací a výtvarné potřeby toho musí opravdu hodně vydržet, takže kvalita je pro mě jednou ze zásadních priorit.

Hlavními prodejními artikly jsou dětské knihy, výtvarné a psací potřeby, aktivity a zábava, výukové pomůcky a hry. Většina produktů je v angličtině, ale nemusíte mít obavy, zvládnete to :) Do budoucna bych chtěla rozšířit sortiment výtvarných potřeb a designového papírnictví (na to se těším hlavně já sama), neobyčejných knih a zajímavých aktivit pro děti.

Všem z vás, kteří jste u mě již nakoupili, ze srdce děkuji a ostatní zvu na návštěvu eshopu Books for Joy - Knihy pro radost, kam se snažím vybírat to nejlepší pro Vás i Vaše děti :)

Děkuji všem, kteří dočetli až do konce a přeji příjemně strávený zbytek dne :)

T.V.