Letní zábava pro celou rodinu 🌞

Zabavit děti během léta může být občas náročné...

Co takhle posílit rodinné pouto aktivitami, které zabaví celou rodinu? Užijete si tak kvalitní čas s rodinou a vytvoříte si společně nezapomenutelné léto, ještě než se opět vrátíte do práce a do školy.

Inspirujte se - tyto zábavné letní aktivity se budou líbit malým i velkým 👨‍👩‍👦‍👦

P.S.: Celý ebook v pdf formátu najdete ke stažení na konci stránky.

 

UŽIJTE SI RODINNÝ DEN U VODY 🌊

Existuje lepší způsob, jak se v horkém letním dni zchladit, než vyrazit k vodě?

Proč z toho ale neudělat velkou událost, místo toho abyste jen "šli k vodě"? Udělejte si ji nezapomenutelnou tím, že jí dáte smysl, protože si tam užije celá vaše rodina!

 • Postavte dohromady velký hrad z písku 🏰 a vyfoťte se u něj. Inspiraci najdete zde.
 • Zahrajte si společně hry jako je volejbal 🏐, fotbal ⚽ nebo třeba na schovávanou, místo abyste jen leželi a opalovali se. Více ke schovce tady.
 • Pokud je to možné, tak s sebou vezměte rodinného mazlíčka 🐕🐈 a užijte si s ním jeho poprvé u vody, na které budete moci všichni po letech vzpomínat. Tipy na bezpečné koupání s pejskem jsou tu.

 

VYRAZTE DO PŘÍRODY NA PIKNIK 🥗

Klidný odpočinkový den s piknikem v parku či kdekoliv jinde venku je ideální způsob, jak strávit čas s dětmi a zároveň si užívat krásy přírody.

Několik hodin mimo dosah televize a dalších technologií je přesně to, co potřebujete pro letní zábavu s dětmi!

 • Zahrajte si s dětmi frisbee 🥏 nebo badminton 🏸 místo toho, abyste jen pozorovali, jak hrají spolu.
 • Vezměte fotoaparát 📷 a pořiďte úchvatné rodinné fotografie v přírodě. Tipy jsou tady.
 • Připravte si s sebou společně jídlo, které se bude venku dobře jíst - například ovoce či zeleninu nakrájené na kousky, sendviče či toasty 🥪. Co vzít na piknik zjistíte např. zde.
 • Zahrajte si spolu zábavnou hru 📝 - např. Pictionary, při které kreslíte obrázek a ostatní musí uhodnout, o co se jedná.

 

VYDEJTE SE KEMPOVAT 🏕️

Užijete si společnost svých dětí v neznámém prostředí a ještě se přitom dozvíte pár věcí o nich a jejich schopnostech (a stejně tak i o sobě)!

Kempování vám a vašim dětem také poskytne příležitost užít si společně mnoho netradičních aktivit, jako např:

 • stavění stanu ⛺,
 • sbírání dřeva 🪓 a rozdělávání ohně,
 • opékání špekáčků, brambor nebo marshmallownů 🔥,
 • vyprávění příběhů 💬 večer při posezení u táboráku. Táborové příběhy pro děti jsou např. zde.

 

VYPĚSTUJTE NĚCO NA ZAHRADĚ 🍅

Jestli jste nezačali již na jaře, tak můžete s dětmi strávit několik letních dnů sázením květin, ovoce a zeleniny. Na společně strávený čas pak rádi zavzpomínáte a budete na ně hrdí i v následujících měsících a letech!

Navíc pokud se vám podaří vidět plody své práce (a to doslova), budete mít s dětmi určitě radost a ovoce či zeleninu si o to víc vychutnáte.

 • Vydejte se na nákupy personalizovaných zahradnických doplňků, jako jsou barevné rukavice 🧤, slaměné klobouky s nápisy 👒 či vzorované holínky. Pokud jsou vaše děti malé, můžete najít i zahradní nářadí v dětské velikosti, jako jsou lopaty a hrábě, aby to byla ještě větší zábava. Dětské zahradní nářadí jsem našla třeba tady.
 • Poté, co s dětmi dokončíte vše v zahradě, umístěte do ní na památku plochý kámen, na který něco společně napíšete či vyberte jinou zahradní ozdobu 🗿. Tipy na kamenné dekorace do zahrady jsou tu.

 

💗 Léto je ideální dobou k tomu, abyste s dětmi strávili víc času! Začněte už dnes, abyste měli na letošní léto vzpomínky, které vám vydrží po celý život a rádi se k nim všichni budete znovu a znovu vracet.

 

KE STAŽENÍ

Celý článek ve formátu pdf s letní zábavou pro celou rodinu včetně obrázků a dalších tipů si můžete stáhnout zde nebo kliknutím na titulní fotku.

 

Různé letní pracovní listy pro děti od 2 do 11 let a čtenářskou výzvu ke stažení najdete zde.

 

LETNÍ TITULY

Všechny pěkně pohromadě najdete tady.