Aktuality

Ocenění produktů Stabilo

To, že jsou psací a výtvarné potřeby od Stabila krásné, v podstatě nerozbitné a s perfektními barvami, už víme z vlastní zkušenosti. Věděli jste ale, že získaly i spoustu ocenění v nejrůznějších soutěžích?

Stabilo - ocenění produktů 1

Stabilo - ocenění produktů 2

Zdražení cen za dodání Českou poštou

Milí zákazníci, po 5 měsících jsme vyhodnotili dopad změny ceníku České pošty na dopravu z našeho eshopu.

Novinka se týkala toho, že cena za odeslání balíku se nepočítá podle váhy jako dříve, ale podle nejdelší strany balíčku. V silách eshopu není "virtuálně" si skládat balíček z produktů, které si objednáte a podle toho odhadnout velikost krabice, ve které se bude objednávka odesílat. Eshop počítá pouze s váhou. Proto se stávalo, že jsme v mnoha případech museli poštovné doplácet (např. jakmile má objednaný produkt více než 5 cm, ale zároveň je lehký - eshop to vyhodnotil jako Doporučené psaní za nižší cenu, kdežto ve skutečnosti musel být balíček odeslán jako Doporučený balíček za cenu vyšší).

Bohužel jsme nuceni zvýšit cenu za dodání přes Českou poštu - ta nyní bude začínat na 99,-.

V současné době je nejlepší alternativou Zásilkovna (samozřejmě pokud máte poblíž pobočku a nevadí vám si pro balíček zajít). Z dalších druhů dopravy si můžete vybrat ještě DPD nebo Nejlevnější doručení na adresu.

Více najdete zde: http://www.booksforjoy.cz/jak-nakupovat/

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Výběr knih podle věku
KNIHY NAKLADATELSTVÍ USBORNE A VĚK
 
Britské nakladatelství Usborne má knihy pečlivě a důmyslně rozdělené podle různých kritérií do několika skupin.
Každá kniha v jejich online katalogu na www.usborne.com má v popisku klíčové období (KEY STAGE) určené dle „UK National Curriculum“ a také předpokládanou věkovou úroveň (AGE STAGE). Obojí Vám může pomoct vybrat si ty pravé knihy. K výběru na jejich stránkách můžete použít také toto vyhledávání: https://usborne.com/browse-books/
 
V našem eshopu je pro zjednodušení uveden pouze DOPORUČENÝ VĚK, který platí pro rodilé mluvčí. Berte to při výběru v potaz - např. kniha s uvedeným věkem 6+ je určena pro cca 6 leté dítě žijící v anglicky mluvící zemi od narození, u českých dětí je třeba si k tomuto věku pár let přidat (myšleno zejména v případě, kdy by si dítě mělo knihu samo přečíst). U obrázkových knih, aktivit, samolepkových sešitů atd. jde zejména o úroveň angličtiny rodiče, který bude s dítětem knihu číst a prohlížet.
 

 

Klíčová období dle „National Curriculum“

Klíčové období

Věk žáka

Věková skupina
(England&Wales)

Věková skupina (Scotland)

Kód

Rané období

3-5

školka, přípravka

školka, P1

EYFS

Klíčové období 1

5-7

Y1, Y2

P2, P3

KS1

Klíčové období 2

7-11

Y3, Y4, Y5, Y6

P4, P5, P6, P7

KS2

Klíčové období 3

11-14

Y7, Y8, Y9

S1, S2, S3

KS3

Klíčové období 4

14-16

Y10, Y11

S3, S4, S5

KS4

 

Zkratky předmětů

Předmět

Kód

Angličtina

E

Matematika

M

Věda

S

Umění & Design

A

Historie

H

Geografie

G

Hudba

MU

Tělesná výchova

PE

Náboženství

RE

Design & technologie

DT

Osobnostní, sociální & zdravotní vzdělání/občanství

PSHE/C

Moderní cizí jazyky

MFL

Informační a komunikační technologie

ICT

Stránka 1 z 3 - 25 položek celkem

Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/