• 1 z 2
 

Životní cyklus - Žížala

 

Životní cyklus - žížala.

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 279 Kč
Ušetříte 24 Kč (–9 %)
255 Kč
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Životní cyklus žížaly představuje 4 fáze překvapivě složitého tvora. Z jejich vajíček ve tvaru citronu se vylíhnou mláďata, která pomalu rostou a dospívají. O několik měsíců později se z nich stávají dospělci, kteří jsou schopni znovu začít celý cyklus.

Zde je málo známý fakt: všudypřítomné žížaly, které milují zahradničení, nejsou "domorodci" severní Ameriky! Je to tak, většina místních žížal byla před tisíci lety vyhlazena ledovci a dnešní druhy se sem dostaly na lodích, které vezly osadníky na kontinent. Žížalám to nevadilo; zajímají se o dlouhý proces přeměny odpadu z listů na užitečnou půdu. Pomalý je však jen slovo, protože to může trvat mnoho měsíců, než se vylíhnou z vajíček larvy a stanou se z nich dospělci. A ten hladký pásek na žížale? To je znamení, že je žížala dospělá a je to také znamení týkající se anatomie žížaly, protože hladký pásek je vždy blíže hlavové části žížaly.

 

  • Odborný název: Lumbricus terrestris
  • Characteristika: Žížaly možná vypadají jednoduše jako štíhlá trubička plazící se v bahně, ale jsou to složité bytosti, které tvrdě pracují na zlepšení kvality půdy.
  • Velikost a barva: Žížaly mají známou růžovohnědou barvu, figurky mají přibližně velikost tablety. Dospělá žížala v sadě má téměř 9 cm.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Worms Are Wonderful


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/