• 1 z 3
 

Životní cyklus - Zelená fazole

 

Životní cyklus - zelená fazole.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do
23.9.2020
309 Kč
   
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Boční pohled ukazuje zelené semínko fazole v půdě, po něm následuje klíčení, kdy semínku rostou kořeny do teplé a vlhké půdy. Rostlina se dostane na slunce a nejprve se objeví dva listy a poté začne fazole dozrávat do rostliny schopné produkovat fazole.

Zelené fazole byly nejprve pěstovány ve střední a jižní Americe a během druhé plavby přes Atlantik byly přivezeny do Evropy Kryštofem Columbem. Patří mezi oblíbené potraviny, protože rychle rostou ve všech typech půdy a mohou se jíst syrové nebo vařené. Prostřednictvím selektivního pěstování a kultivace se rodina zelených fazolí rozšířila na více než 500 kultivarů. Zelené fazole jsou nabité živinami jako je vitamin A a vláknina, ale jsou dobré i pro půdu, protože vychytávají dusíkaté látky.

 

  • Odborný název: Phaseolus vulgaris
  • Characteristika: Z jediného semínka zelené fazole se vyvinou kořeny, které budou hledat živiny, po několika dnech následuje stonek a listy, které se dostanou až ke slunci, aby získaly energii.
  • Velikost a barva: Pěstování v hlíně začíná červenohnědým semínkem. Následuje stonek a cyklus doplňují tmavě zelené listy. Rostlina je cca 9 cm vysoká, skoro stejně jako balíček karet.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Plant Life Cycle of a Bean Seed


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/