Životní cyklus - Žába

285 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Životní cyklus - žába.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Život začíná uprostřed shluknutých plovoucích vajíček. Ti, kteří přežijí jako pulci poté podstoupí rychlou změnu, při které ztratí žábry a narostou jim nohy. Život ve vodě je pro ně úžasný, ale jak se tito obojživelníci dostanou na souš, stanou se dospělými žábami po 12-16 týdnech.

V současné době žije na všech kontinentech (včetně Antarktidy) asi 3500 různých druhů žab, čímž jsou žáby nejpočetnějším druhem obojživelníků. Slovo "obojživelník" mimochodem znamená "dvojí život" - žáby žijí část života ve vodě a část na souši. Žábám podobné fosílie byly nalezeny v horninách Triasu, což znamená, že žáby sledovaly vzestup i pád dinosaurů a přesto stále ještě existují.

  • Odborný název: Anura
  • Charakteristika: Na rozdíl od jednotlivých etap, kterými prochází hmyz, ukazují tyto figurky rychlý přechod žáby z vajíčka až na dospělce. Mladí pulci jsou často zaměněni za rybičky - ve vodě se totiž pohybují velmi rychle!
  • Velikost a barva: Zřejmě se hodí mít zelenou barvu! Tyto živé měkké figurky ukazují vajíčka žáby, 2 stádia pulců, přechod na souš a dospělého jedince velkého 5 cm.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
Záruka: 2 roky
Věk: 4+
? Rozměry: 23x18x2,7 cm
Položka byla vyprodána…

Frog Life Cycle Activities for Children

Life cycle of a frog

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: