• 1 z 3
 

Životní cyklus - Včela

 

Životní cyklus - včela.

Dostupnost Skladem (1 ks)
309 Kč
   
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Tvrdě pracující včely mají rychlý životní cyklus - od vajíčka k dospělci to je pouhých 21 dní. Včely v larválním stadiu jsou krmeny dělnicemi a jakmile projdou metamorfózou a stanou se dospělci, pomáhají hledat nektar a pyl.

Život v úlu je fascinující - jsou zde dělnice, "drony" a královna, vejce, larvy a kukly. Pouze královna klade vejde a když úl ztratí svoji královnu, je prakticky odsouzen ke smrti. Dělnice mají krátký život, přibližně pět týdnů pomáhají shromažďovat jídlo pro další generace včel medonosných. Jedinou úlohou "dronů" je hledání další královny, která potřebují úl. Včely medonosné byly objeveny ve fosilních nálezech z období Křídy, kdy se objevily květiny. Do Severní Ameriky je přivezli kolonisté a nyní se jim daří dobře na celém světě. 

 

  • Odborný název: Apis mellifera
  • Characteristika: Larvy a kukly včel, podobně jako u dalších druhů hmyzu, jsou téměř nerozeznatelné ve srovnání s dospělými včelami. Tyto realistické figurky vám umožní podívat se do úlu. 
  • Velikost a barva: Zatímco vajíčka, larvy a kukly jsou téměř průsvitné, včely mají charakteristické černožluté zbarvení hned jak se přemění ze stádia kukly do dospělce. Tato figurka dospělé včely je cca 7 cm velká, skoro jako počítačová myš. 
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Life Cycle of a Honey Bee


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/