Životní cyklus - Mravenec

285 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Životní cyklus - mravenec.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato sada obsahuje malé bílé vajíčko, kterým cyklus mravence začíná. Pak následují larvy, které vstoupí do klidové fáze a zakuklí se. Vylíhne se dospělý mravenec, který má zatím tmavší barvu, ale už nebude kvůli exoskeletu růst.

Mravenci byli objeveni zkamenělí v jantaru datovaném do období Křídy před 95 miliony let. To, že přežili dinosaury, není překvapivé, ale dnes by jejich biomasa (kombinovaná váha všech mravenců na světě) byla větší než jakýchkoli jiných stvoření. Jejich kolonie jsou přísně organizovány, přičemž královna vybírá, zda jsou její vajíčka samčí nebo samičí. Samičky se stanou dělnicemi nebo jinými královnami, zatímco samci se stanou "drony". Jen královny a dronové mají křídla.

  • Odborný název: Formica
  • Charakteristika: Mravenci žijí ve velkých koloniích vedených královnou, jejímž jediným úkolem je naklást vajíčka. Mravenci - dělnice zvedají předměty, získávají jídlo a rozšiřují kolonii, zatímco "droni" existují jen proto, aby se spářili s královnou. 
  • Velikost a barva: Jedinci v počátečních stádiích životního cyklu mravenců nejsou příliš pestří, protože většina jejich energie je věnována jídlu. Avšak dospělí mravenci mají odlišné zbarvení v závislosti na druhu. Tento dospělý mravenec je dlouhý 7 cm.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
Záruka: 2 roky
Věk: 4+
? Rozměry: 23x18x2,7 cm
Položka byla vyprodána…

Life Cycle of an Ant

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: