Výprodej Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Životní cyklus - Motýl

 

Životní cyklus - motýl.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Běžná cena 309 Kč
Ušetříte 69 Kč (–22 %)
240 Kč
   
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Z téměř neviditelných vajíček se vylíhnout malé pruhované housenky. Okamžitě začínají požírat okolní listy a zásobují se jídlem kvůli další přeměně. Po 2 týdnech vytvoří kokon, ze kterého se po dalších 2 týdnech vylíhne dospělý motýl.

Pestrobarevní motýli Monarchové se pohybují v oblasti od Kanady po Mexiko a rozšiřují se tam, kde se nacházejí "mléčné" rostliny, jejich oblíbenou potravu. Motýli mají poměrně krátký životní cyklus, vylíhnou se z vajíček po několika dnech. Za další 2 týdny se larvy zakuklí a další 2 týdny jsou nutné pro metamorfózu do tmavě oranžovo-černého krásného motýla, který spoustu lidí inspiruje. Ještě zajímavější je ale jejich migrační cesta. Motýli narození brzy na jaře budou žít jen pár týdnů, letí na sever, aby nastartovali další generaci. Následující generace také žije jen několik málo týdnů, přičemž každá další generace pokračuje v cestě na sever. A konečně pátá generace motýlů letí dlouhou cestou zpět na jih, aby přežila v Mexiku a opět se to celé opakuje.

  • Odborný název: Danaus plexippus
  • Characteristika: Díky svému jasně oranžovočernému zbarvení je monarcha jedním z nejznámějších druhů motýlů. Jeho úžasná přeměna je ukázána v tomto 4 členném životním cyklu.
  • Velikost a barva: Nově vznikající housenky jsou černo-bílo-žluté, což je silný kontrast oproti smaragdovým kokonům, které pak následují. Nejkvalitnější barvy jsou však vyhrazeny pro dospělého motýla monarcha, který má téměř 9 cm rozpětí křídel
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Monarch Butterfly Metamorphosis


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/