• 1 z 3
 

Životní cyklus - Mořská želva

 

Životní cyklus - mořská želva.

Dostupnost Skladem (1 ks)
309 Kč
   
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Vajíčka zelených mořských želv jsou pojeny po 75-200 kusech. Po 2 měsících se vylíhnou mláďata a spěchají do bouřlivé vody, kde stráví zbytek svého života. Mořské želvy mnohdy nedosáhnou ani dospělosti (10 let), ale mohou se dožít až stovky. 

Želvy žily na Zemi mnohem dříve než lidi, ptáci nebo dinosauři. Vědci si nejsou úplně jisti, kdy se vydaly do moře, ale bylo to jistě předtím, než vymřeli poslední dinosauři asi před 65 miliony lety. Dobře se přizpůsobily životu ve vodě, namísto nohou získaly ploutve a stejně tak i schopnost strávit 45 minut pod vodou bez přístupu vzduchu. Zelené mořské želvy patří mezi ohrožené druhy, přestože bylo vynaloženo velké úsilí na ochranu hnízdišť a zabránění jejich náhodnému chytání do rybářských sítí.

  • Odborný název: Chelonia mydas
  • Characteristika: Zelené mořské želvy nezískaly své jméno podle krunýře, ale díky podkožnímu tuku. Narozdíl od jiných želv se nemohou zatahovat do krunýře. 
  • Velikost a barva: Ačkoli jsou tyto figurky tmavě zelené, mořské želvy mohou být také hnědé, šedé nebo olivové. Figurka dospělce je dlouhá téměř 9 cm.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Green Turtle's Battle For Survival


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/