Výprodej Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Životní cyklus - Komár

 

Životní cyklus - komár.

Dostupnost Skladem (1 ks)
309 Kč
   
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Komáři začínají život ve vodě, kam jsou nakladena plovoucí vajíčka. Larvy, které se vylíhnou, se živí organickým materiálem ve vodě a zakuklí se. O několik dní později se z vody vynoří dospělý komár, který čeká, až se jeho křídla vysuší a odletí.

Komáři existují v živočišné říši nejméně od období Křídy - z této doby byli nalezeni v jantaru. Dnes žije na celém světě více než 3000 druhů, kteří nejsou příliš vybíraví. Nejenom, že se komáři živí lidskou krví, ale sají krev také ptákům, savcům a dokonce i dalším druhům hmyzu. Protože přenášejí choroby, jako je západonilská horečka a malárie, považují se za nejnebezpečnější živočichy na Zemi. Je zajímavé, že pouze samice mají chuť na krev; samci pijí z květin a jsou z nich tím pádem opylovači.

 

  • Odborný název: Culicidae
  • Characteristika: Komáři procházejí radikální přeměnou a stráví tři ze čtyř životních etap ve vodě. Jako dospělci pouze samice pijí krev; samci se zajímají jen o páření.
  • Velikost a barva: Tyto flexibilní figurky ukazují, jak komáři postupují v extrémně odlišných etapách. Dospělci mají rozpětí křídel až 10 cm, takže všechny detaily jsou zvětšeny.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Life Cycle of a Mosquito


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/