• 1 z 3
 

Životní cyklus - Beruška

 

Životní cyklus - beruška.

Dostupnost Skladem (1 ks)
309 Kč
   
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Beruška je lidový název pro slunéčko sedmitečné (v angličtině ladybeetle nebo ladybug). Tento druh hmyzu prochází čtyřmi fázemi metamorfózy - vylíhnutím z vajíčka, larvou, která pak tvoří kuklu, z níž se vynoří barevná beruška.

Berušky nebo také slunéčka umí létat - proto mají v angličtině název "ladybeetles" díky červené barvě svého exoskeletu. Panna Marie byla často zobrazena v červeném plášti a slovo "lady" na ni odkazuje. Po celém světě žije více než 5000 druhů berušek a většinou jsou považovány za užitečný druh hmyzu, protože se živí mšicemi a jiným hmyzem, které škodí rostlinám.

 

  • Odborný název: Coccinella septempunctata
  • Characteristika: Vajíčka berušky jsou přilepené k listům rostlin zamořených mšicemi, které poskytují připravený zdroj potravy pro hladovou larvu. Po čtyřnásobném zvětšení vstoupí do stadia kukly.
  • Velikost a barva: Larvální stadium berušky je podobné jako krokodýl se svými dlouhými zuby - velmi žravé. Figurka světle červenočerného dospělce má cca 6,5 cm, podobně jako lžíce. 
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Life Cycle of a Ladybug


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/