• 1 z 3
 

Životní cyklus – Kuře

 

Životní cyklus - kuře.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do
20.1.2021
309 Kč
   
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles & space (životní cykly & vesmír Safari Ltd.)
 

Slepice může snést až 300 vajec za rok, ale pouze v případě, kdy je přítomen kohout, mohou vajíčka obsahovat zárodek. Vejce se za cca 21 dní vylíhnou a nová kuřátka se začnou pohybovat už během jednoho dne. Během tří měsíců kuřata ztratí žluté peří a nahradí ho peří dospělců a jsou připravena znovu začít životní cyklus.

Domestikace kuřat má dlouhou historii, která se vrací zpět o více než 5000 let, kdy se v džunglích jihovýchodní Asie pohybovala kuřata volně. Odtud se rozšířila na farmy po celém světě. Kuřata nebyla původně domestikována kvůli vejcím a masu, ale kvůli svým bojovým schopnostem. V roce 1000 př.n.l. se domestikovaná kuřata rozšířila z Asie do Egypta. Kolem roku 800 př.n.l. se dostala do okolí Středozemního moře díky Římanům. Až do roku 1990 probíhalo vše velmi rychle, kdy kuře žijící původně v džungli, nahradilo hovězí maso, které se stalo nejoblíbenějším druhem masa ve Spojených státech. Kuře má za sebou dlouhou cestu.

  • Odborný název: Gallus domesticus
  • Charakteristika: Nemůžete se podívat na farmu? Zjistěte více o životním cyklu kuřete s těmito snadno ovladatelnými figurkami.
  • Velikost a barva: Světle žlutá malá kuřátka jsou roztomilá, ale jen pár dní, pak začínají ztrácet peří a dospívají. Tyto figurky ukazují proces až po 7,5 cm velkou dospělou slepici.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Life cycle of a chicken


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/