• 1 z 3
 

Životní cyklus - Komár

 

Životní cyklus - komár.

Dostupnost Na objednání (do 3-4 dnů)
Běžná cena 249 Kč
Ušetříte 10 Kč (–4 %)
239 Kč
   
Kód produktu 2421
Značka Safari Ltd.
Webová stránka značky safariltd.com
Kategorie Life cycles (životní cykly Safari Ltd.)
 

Komáři začínají život ve vodě, kam jsou nakladena plovoucí vajíčka. Larvy, které se vylíhnou, se živí organickým materiálem ve vodě a zakuklí se. O několik dní později se z vody vynoří dospělý komár, který čeká, až se jeho křídla vysuší a odletí.

Komáři existují v živočišné říši nejméně od období Křídy - z této doby byli nalezeni v jantaru. Dnes žije na celém světě více než 3000 druhů, kteří nejsou příliš vybíraví. Nejenom, že se komáři živí lidskou krví, ale sají krev také ptákům, savcům a dokonce i dalším druhům hmyzu. Protože přenášejí choroby, jako je západonilská horečka a malárie, považují se za nejnebezpečnější živočichy na Zemi. Je zajímavé, že pouze samice mají chuť na krev; samci pijí z květin a jsou z nich tím pádem opylovači.

 

  • Odborný název: Culicidae
  • Characteristika: Komáři procházejí radikální přeměnou a stráví tři ze čtyř životních etap ve vodě. Jako dospělci pouze samice pijí krev; samci se zajímají jen o páření.
  • Velikost a barva: Tyto flexibilní figurky ukazují, jak komáři postupují v extrémně odlišných etapách. Dospělci mají rozpětí křídel až 10 cm, takže všechny detaily jsou zvětšeny.
  • Životní cyklus kuřete je součástí kolekce Safariology®.
  • Všechny produkty jsou netoxické a neobsahují BPA. 

Inspiraci pro práci s životními cykly můžete hledat např. zde.

 

Věk 4+
Rozměry (?) 23x18x2,7 cm

Life Cycle of a Mosquito


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/