• 1 z 2
 

Zábavné učení - Zábavná logopedie - procvičuj L, R

 

Tento sešit je pomůckou při cvičení a upevnění již vyvozených hlásek L-R. Děti si cvičí také grafomotoriku, vizuomotoriku, rozvíjí slovní zásobu, cvičí jazykový cit a schopnost koncentrace.

Dostupnost Na dotaz
70 Kč
Kód produktu 3675
Značka Zábavné učení
Webová stránka značky zabavneuceni.cz
Kategorie Erasable books (stíratelné sešity)
Položka byla vyprodána...
 

Zábavné učení Stíratelný sešit - Zábavná logopedie, procvičuj L, R A4

Pohybové dovednosti dítěte (motorika) a řeč se vzájemně ovlivňují. Motorika je tvořena několika oblastmi - hrubá motorika (cílené pohyby celého těla, rukou, nohou), jemná motorika prstů a zápěstí, grafomotorika (soubor činností vykonávaných při kreslení a psaní), oromotorika (motorika mluvidel) a vizuomotorika (motorika očních pohybů, souhra oka a ruky). Úroveň grafomotoriky v předškolním věku je jedním z důležitých kritérií při posuzování způsobilosti dítěte k zahájení školní docházky.

Rozvíjíme-li tedy jednu oblast motoriky, ovlivňujeme zákonitě i oblast další.
Pokud u dítěte probíhá správný pohybový vývoj, nastupuje většinou v odpovídajícím období i vývoj řeči. Neobratně děti mívají více nedostatků ve výslovnosti než děti pohybově průměrné. Zdokonalováním motoriky máme tedy možnost napomáhat rozvíjení řečové aktivity. Zejména u dětí s opožděným vývojem řeči je rozvoj hrubé a jemné motoriky, grafomotoriky, motoriky mluvidel a vizuomotoriky důležitým prvkem při rozvoji řeči a následně při vyvozování a fixaci hlásek.

Tento stíratelný sešit je pomocníkem pro práci s vašimi dětmi předškolního, ale i mladšího školního věku, které nesprávně vyslovují. Ocení ho i logopedové, učitelé mateřských škol a speciální pedagogové.
Zábavnou a hravou formou přispívá k upevnění již vyvozených hlásek L-R a tím usnadňuje jejich užívání v plynulé řeči.

Úkoly jsou koncipovány tak, aby děti procvičovaly více smyslů současně. Sešit je tedy pomůckou i při cvičení grafomotoriky, vizuomotoriky, při rozvoji slovní zásoby, tvoření vět, cvičení jazykového citu a schopnosti koncentrace. Z toho důvodu ho ocení i rodiče dětí s opožděným vývojem řeči nebo vývojovou dysfázií.

Věk 4-6 let
Jazyk čeština/slovenština
Počet stran 16
Rozměry 21,5x27,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web sbírá soubory cookie, které slouží ke zvyšování kvality služeb, personalizaci nabídky, sběru anonymních dat a pro analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podrobnosti zde: http://www.booksforjoy.cz/cookies/